Drukarki etykiet przydatne w inwentaryzacji

Drukarki etykiet
Drukarki etykiet
Każda firma raz na jakiś czas musi dokonać całościowego przeglądu towaru, który pozostał na sklepowych półkach. Pozwoli to określić stan faktyczny istniejących artykułów i pomoże porównać liczby z tymi, które istnieją w księgowej ewidencji. Inwentaryzacja zazwyczaj odbywa się raz do roku – najczęściej w okolicach stycznia, a cały proces można przyspieszyć nawet do 70 procent za sprawą kilku przydatnych urządzeń, które w ostatnich latach trafiły do rąk przedsiębiorców. Będą one szczególne przydatne we wszelkich sklepach naziemnych lub internetowych.

Jednym z tych urządzeń są drukarki etykiet. Oczywiście one same inwentaryzacji nie przeprowadzają. Pozwalają jednak w późniejszym czasie na dokładne skatalogowanie posiadanych artykułów. Można powiedzieć, że używa się ich na długo przed rozpoczęciem całego zliczania.

Drukarki etykiet służą bowiem do wydrukowania małych kodów kreskowych. Są więc pomocne w wielu aspektach – przy zakupach wystarczy jedynie zeskanować sam kod, aby wystawić rachunek. Dodatkowo wszystko zostanie zapisane w pamięci specjalnego programu i nie trzeba będzie ręcznie zliczać sprzedanych artykułów. Bardzo przydadzą się jednak również do wspomnianej inwentaryzacji. Pozostałe na półkach artykuły będą bowiem posiadały już przyklejone wcześniej kody kreskowe i proces będzie polegał jedynie na ich skanowaniu za pomocą innego niezbędnego urządzenia – kolektora danych. Tym samym znacznie przyspieszymy całe działanie, a zachowany czas będziemy mogli poświęcić na jeszcze lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem czy działalność marketingową.

Najprostsze drukarki etykiet, które nie posiadają dodatkowych funkcji i służą wyłącznie drukowaniu małych samoprzylepnych prostokątów można znaleźć już za 700 złotych. W przypadku większego przedsiębiorstwa warto jednak dołożyć nieco grosza i zdecydować się na bardziej rozbudowane urządzenia, które znacznie przyspieszą nam niektóre prace. Można bowiem znaleźć urządzenia, które drukują znacznie szybciej, a dodatkowo w lepszej jakości. Ich cena nie przekracza 2000 złotych.